alo.rs Košarka

KONAČNO

Zvezda trijumfovala na gostovanju u Skoplju!

Autor: Dražen Ostojić | 27.10.2012 - 18:48:00h | Komentara: 0

Košarkaši Crvene zvezde prvu pobedu u gostima, a ukupno drugu o ovoj sezoni ABA lige, zabeležili su u Skoplju protiv MZT-a (75:60).

KK Crvena Zvezda - Igokea

Ubacio 16 poena: Raško Katić | Foto: Aleksandar Dimitrijević

Iako je rezultat na kraju ubedljiv u korist crveno-belih, nije baš sve išlo na ruku četi Vlade Vukoičića protiv Makedonaca. Prvu osetnu razliku tim sa Malog Kalemegdana napravio je u drugoj deonici, ali su u trećem delu igre prve poene postigli tek posle petog minuta (11:0 za MZT u tom periodu), pa su domaćini opet bili u igri. Međutim, tada se razgoropadio Vuk Radivojević. Prvo trojkom sa preko osam metara, a potom još nekim bitnim poenima, u seriji 9:0 vraća osetnu prednost Crvenoj zvezdi. Od tog trenutka razlika se u korist srpskog tima povećavala iz minuta u minut, pre svega greškama igrača MZT-a. Na kraju ubedljivih "plus 15" na kontu tima sa Kališa za beg sa dna tabele takmičenja na Jadranu.

Najefikasniji  u pobedničkom timu bili su Rakočević i Katić sa po 16 poena, dok su kod domaćina Gečevski i Čekovski ubacili po 12.