alo.rs Ostali sportovi

BRAVO!

Andrea Arsović donela Srbiji zlato na Svetskom kupu u streljaštvu

Autor: Tanjug | 10.05.2013 - 22:28:00h | Komentara: 0

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Andrea Arsović osvojila je na Svetskom kupu u Fort Beningu zlatnu medalju u gađanju malokalibarskom puškom trostav, postigavši rezultat od 454,2 kruga.

Andrea Arsović

Srebrno odličje pripalo je Kineskinji Lin Ksi Vu sa 452,9, a bronzano Nemici Ameli Klajnmans sa 443,1 krugova. U konkurenciji 46 takmičarki Ivana Maksimović je zauzela 18. mesto.

Zlato Arsovićeve je druga medalja za srpske strelce u Fort Beningu, nakon što je Zorana Arunović u ponedeljak osvojila bronzu u gađanju vazdušnim pištoljem.

Šestog takmičarskog dana, u subotu u Fort Beningu od srpskih strelaca nastupaju Jasna Šekarić, Bobana Veličković i Zorana Arunović (MK pištolj 30 plus 30 metaka).