alo.rs Ostali sportovi

VIVA MONTENEGRO

Crnogorke na krovu Evrope!

Autor: D. Lajšić | 16.12.2012 - 19:48:00h | Komentara: 4

Reprezentativke Crne Gore savladale su Norvešku u finalu Evropskog prvenstva posle dva produžetka - 34:31!

rukomet finale

Najbolje: rukometašice Crne Gore

Crna Gora je šampion Evrope u rukometu!
U reprizi finala sa Olimpijskih igara, devojke su uspele da se revanširaju Norvežankama za tadašnji poraz i okite se titulom najboljeg na Starom kontinentu!

Za to im nije bilo dovoljno regularnih 60 minuta jer su Norvežanke uspele da poravnaju rezultat samo osam sekundi pre kraja - 28:28.

I po završetku prvih deset minuta, stanje na semaforu je ostalo izjednačeno iako je Crna Gora dva minuta pre kraja imala prednost od tri gola.

Ipak, velika želja urodila je plodom u drugom produžetku, naši južni susedi poveli su 34:31 i ovoga puta devojke su uspele da sačuvaju prednost i okite se zlatnom medaljom, prvom za crnogorski ženski rukomet u istoriji.

Najzaslužnija za evropsku titulu bila je fantastični golman Sonja Barjaktarović sa 17 odbrana, dok je najefikasnija u redovima "sokolica" bila je Milena Knežević sa 10 golova.

• Ryan Gosling Vreme: 16.12.2012 20:38h