DANIJEL ŠARIĆ, RUKOMETNI GOLMAN KATARA, ZA ALO!:
Milioner, al’ zamalo!
Koliko si težak, toliko ćeš i zlata dobiti u Kataru za dobar rezultat, ali izgleda samo u bajci!
Raduje se, al’ nema ništa od miliončeta i “maseratija”: Danijel Šarić | Foto: Profimedia
Čitava bivša Jugoslavija je prethodna dva dana brujala o milionima dolara i skupocenim automobila kojima su, navodno, preko noći bili nagrađeni rukometaši Katara nakon senzacionalnog plasmana u polufinale Svetskog prvenstva. Da je postao milioner, iz novina je saznao i golman katarske reprezentacije, naš Danijel Šarić, koji je u karijeri promenio tri reprezentacije (Jugoslavija/SCG, BiH i Katar).
Grmi na tribinama | Foto: Profimedia
- U šoku sam. Vidim da cela bivša Jugoslavija samo o tome priča. Čitam komentare po raznoraznim forumima i ne verujem. Osoba koja je ovako nešto izmislila ne bi smela više da se bavi tim poslom. Kakvi crni milioni dolara, “maseratiji”, stanovi i šta se sve ne pominje da smo dobili od nekih šeika - uzbuđeno priča za “Alo!” Danijel Šarić.
Brani sve živo: Šarić | Foto: Profimedia
- Dakle, ništa od tog miliončeta?
- Ma kakvi. Dosad ni centa nismo videli. Da li će biti premija i kakvih, biće odlučeno tek na kraju Svetskog prvenstva. Ponavljam, klasična izmišljotina je to da nas čekaju basnoslovne nagrade. Pa da se tako zaista nagrađuje ovde, ne verujem da bi ijedan sportista ostao na prostorima bivše Jugoslavije, već bi svi živi pohrlili ovamo. Onda bi i za dres Katara bilo vrlo teško izboriti se...
- Vratimo se u realnost, na polufinale Svetskog prvenstva. Niste očekivali takav uspeh?
- Iskreno, nisam. Na početku smo samo išli iz utakmice u utakmicu, nismo razmišljali koliko daleko možemo da doguramo, ali sada smo u polufinalu i daćemo sve od sebe da tu i ne stanemo.
- Kako danas protiv Poljaka?
- Biće vrlo teško. Reč je o sjajnoj ekipi, ali nemamo nameru da se unapred predajemo. Napravili smo odličan kolektiv i želimo plasman u finale - završava Šarić.
Inače, u reprezentaciji Katara, pored Danijela Šarića, stranci sa pasošem pustinjske zemlje su i Žarko Marković, Goran Stojanović, Jovo Damjanović, Eldar Memišević, Kubanac Rafael Kapote, Španac Borja Vidal...
Rado Srbi idu u legionare
Prema pravilima IHF-a, da bi rukometaš mogao da igra za više zemalja, između zvaničnih mečeva za prethodnu i novu selekciju mora da prođe najmanje tri godine. Od 2006. do sada, “orlove” su napuštali igrači kao što su Nenad Puljezović, Nikola Eklemović, Milorad Krikokašić (Mađarska), Arpad Šterbik (Španija), Danijel Šarić (BiH, Katar)...
Nema komentara za ovu vest.
Molimo čitaoce alo.rs da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila.
Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara.
Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni.
Redakcija alo.rs ima pravo da ne odobri komentare koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije alo.rs.
Administratorima se možete obratiti ovde: online@alo.rs