alo.rs Ostali sportovi

SP ZA RUKOMETAŠE

Neshvatljivo: Rukometaši Srbije prokockali "+5" protiv Poljske (24:25)!

Autor: S. R. | 17.01.2013 - 21:04:00h | Komentara: 0

Umesto da potpuno ugaze Poljake u meču 4. kola Svetskog prvenstva u Španiji, srpski rukometaši su u drugom poluvremenu prokockali veliku prednost i na kraju poraženi napustili teren - 24:25.

Toskić

Sve do 26. minuta utakmice "orlovi" su diktirali tempo, kada su nakon dva uzastopna gola Rajka Prodanovića imali zadivljujuću prednost - 13:8, a onda je usledio veliki preokret.
U dramatičnom finišu utakmice naš golman Darko Stanić je sjajnim odbranama ulio nadu našem timu ali je Momir Ilić u poslednjem minutu meča sa devet metara bio neuspešan (24:24). Poljaci su u poslednjoj sekundi utakmice golom Ožekovskog ipak trijumfovali - 25:24.
Poslednji meč u grupi C Srbija igra u subotu (20.15 sati) protiv Slovenije. "Orlovima" je za prvo mesto potreban trijumf sa bar dva razlike, u suprotnom naš tim će u osminu finala morati sa treće pozicije.