alo.rs Ostali sportovi

BRAZILU SVETSKA TITULA

Ništa od zlata, Srpkinje izgorele u Areni!

Autor: M. Grujić | 22.12.2013 - 18:47:00h | Komentara: 4

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u finalu Svetskog prvenstva od Brazila (22:20), a tok utakmice i promene mogli ste uživo da pratite na "Alo.rs".

w

Najefikasnija u reprezentaciji Brazila bila je Aleksandra Do Nasimento sa šest golova, dok su Fernanda da Silva i Ana Rodriges postigle po četiri.

U reprezentaciji Srbije najefikasnija je bila Dragana Cvijić sa pet golova, dok su po četriti postigle Andrea Lekić i Sanja Damjanović.

Broznanu medalju osvojila je selekcija Danske koja je u borbi za treće mesto savladala Poljsku sa 30:26.

'60 - Brazilkama titula!

Sa igračem više Srbija je primila gol, a onda je Dragana Cvijić promašila zicer za izjednačenje, posle čega je Rodrigez postigla izuzetno važan gol za 22:20, na minut do kraja. Nisu imale snage "orlice" da se vrate za tako kratko vreme, pa se na kraju u Areni zaplesala "samba".

'57 - Igračica više za Srbiju!

Izjednačenje i igračica više za Srbiju! Potrebna je odbrana više nego ikad!

'56 - Brazilke pogodile

Nije dugo trajalo izjednačenje pošto su Brazilke u sledećem napadu postigle gol za 20:19.

'55 - Izjednačenje konačno!

Iz izgubljene situacije Jelena Nišavić je postigla gol za izjednačenje! Konačno!

'52 - Kontra za "-1"

Drama i dalje traje, prvi gol iz kontre za Srbiju!

'50 - Brazilke sa "+2" ulaze u poslednjih 10 minuta

Nastavlja se neverovatna borba.

'44 - Gol sa dve igračice manje!

Ne daju se Srpkinje, igraju sve bolje i bolje, pa su i sa dve igračice manje stigle do gola. Brazilke su uzvratile, a onda je i sa igračem manje postignut gol za 17:18. Obe ekipe su sada opet kompletne.

'43 - Dve igračice više za Brazil

Prekinule su golgeterski post Brazilke, i to nakon što je Srbija ostala sa dve igračice manje u polju.

'42 - Srpkinje na gol zaostatka!

I dalje traje sjajna serija Srbije, kojom smo se vratili na 15:16. I taman kada je trebalo stići i do izjednačenja, Sanja Damjanović je dobila novo isključenje.

'40 - Tomašević ministar odbrane!

Dva uzastopno odbranjena sedmerca Katarine Tomašević ostavile su Srpkinje u igri i na samo dva gola razlike posle pogotka Živković! I to sa igračem manje!

'38 - Vraćaju se Srpkinje

Dva vezana gola za Srbiju, a pogodila je i stativu Krpež. Ništa još nije gotovo.

'34 - Pet golova razlike

Igraju se Brazilke, uživaju u igri, pa stoga i prednost od 16:11. Čak dva gola su dale Brazilke sa igračicom manje.

'32 - Prvi gol za Brazil

Nakon dva minuta igre bez gola u drugom poluvremenu, Brazilke su postigle gol iz kontre. Previše greše naše reprezentativke u napadu, mnogo je dodavanja koja su presečena.

'30 - Poluvreme! Srbija gubi 11:13 od Brazila!

Golom Andree Lekić Srbija je uspela da smanji rezultat neposredno pred poluvreme.

'29 - Pad koncentracije "orlica"

Muče se u napadu reprezentativke Srbije, pa su Brazilke u finišu poluvremena stigle do 13:10. Prosto neverovatno koliko je odbijenih lopta završilo u rukama igračica Brazila.

'25 - Egal u Areni

Sjajna i požrtvovana partija na obe strane, gledaoci u Areni mogu da uživaju u dosadašnjoj finalnoj predstavi iako nisu zadovoljni rezultatom koji je u egalu.

'19 - Brazilke održavaju korak

Srpkinje su uspele da stignu i do "+2", ali to vođstvo nije dugo trajalo jer je ubrzo Brazil smanjio na 8:7.

'11 - Prvo vođstvo Srpkinja!

Četvrtim golom Dragane Cvijić rukometašice Srbije su konačno došle do prvog vođstva na utakmici - 6:5!

'10 - Da Silva predvodi raspoložene Brazilke sa tri gola od pet koliko su ih postigle, ali i Cvijićeva ne zaostaje pošto je takođe tri puta tresla mrežu rivalki.

'6 - Nakon prvih šest minuta rezultat je 3:2 za Brazilke koje prilično lako sa bekovskih pozicija dolaze do čistih šuteva, dok su naše "orlice" već uspele da propuste dve kontre što se u finalu obično kažnjava. Nadamo se da to neće biti i ovog puta.