alo.rs Ostali sportovi

ČETVRTI VIKEND SVETSKE LIGE

Odbojkaši poraženi od Nemačke

Autor: | 29.06.2013 - 22:34:00h | Komentara: 0

Odbojkaši Srbije poraženi su u Beogradu od Nemačke sa 1:3 (20:25, 21:25, 25:21, 21:25), u prvoj utakmici četvrtog vikenda Svetske lige. Reprezentacija Srbija je u meču sa Nemačkom igrala u mešovitom sastavu, pre svega, jer su "orlovi" prethodne tri nedelje gostovali na tri različita kontinenta, pa je selektor Igor Kolaković odmarao nekoliko prvotimaca.

Odbojkaši Srbije

Odbojkaši Srbije | Foto: ossrb.org

Srbija je u prva dva seta odigrala jako loše u odbrani, dok je Nemačka sjajnim blokom u potpunosti upasivila napadačku igru "orlova", koji su tek u trećem setu uspeli da nadigraju Nemce.  Drugi meč četvrtog vikenda između Srbije i Nemačke igraće se u nedelju u Pioniru od 20.00.

Srbija je ovim porazom "pala" na četvrto mesto u Grupi B sa 10 bodova, dok je Nemačka sada treća sa takođe 10 bodova, ali boljim set količnikom.