SP u rukometu: "Orlovi" od gotovog načinili veresiju, sledi Španija

Autor: P. V. | 19.01.2013 - 21:51:00h | Komentara: 0

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Slovenije u poslednjem kolu grupe C.

Rukometaši Srbije

Izgubili dobijeno: Rukometaši Srbije | Foto: Fonet - EPA

Od izabranika Veselina Vukovića bolji su bili Slovenci rezultatom 33:31 (19:16), pa ćemo zbog ovog poraza, kao trećeplasirani u grupi (skor 3-0-2), igrati protiv domaćina Španije u osmini finala.

Uzimajući u obzir činjenicu da su "orlovi" protiv Poljske prosuli +5 pre dva dana, sada nas i ne čudi toliko što su protiv Slovenaca ispustili +3 (30:27), na sedam minuta pre kraja.

Ne može se uzeti ni kao olakšavajuća okolnost to što je rival stigao do izjednačenja sa igračem više u razmaku od samo dva minuta, jer ozbiljnim ekipama nije strano da daju gol sa rukometašem manje.

Slovenci su bili bolji dobar deo meča, a onda su naši serijom od 5:0 došli do vođstva od 22:21. Tu prednost nisu ispuštali sve do samog kraja, kada su Slovenci napravili 6:0 i stigli do prvog mesta u grupi i daleko lakšeg protivnika nego što će to imati Srbija, koja ide na domaćina turnira Španiju.

Vujin je postigao sedam, Prodanović i Nenadić po šest golova, a dobru partiju pružio je i golman Stanić, sa devet odbrana.

Utakmica sa Španijom na programu je u ponedeljak.