alo.rs Ostali sportovi

SVETSKA LIGA

Srbija sa Crnom Gorom za finale

Autor: B92.net | 14.06.2013 - 18:01:00h | Komentara: 0

Vaterpolisti Srbije igraće protiv Crne Gore u polufinalu Svetske lige u Rusiji, u subotu od 13:15 časova.

Nadamo se da ćemo slaviti opet: Vanja Udovičić i Branko Peković

Nadamo se da ćemo slaviti opet: Udovičić i Peković | Foto: FoNet

Crnogorci su u četvrtfinalu bili bolji od Rusije 12:11, nakon što su konačno iz trećeg pokušaja dobili raspucavanje iz peteraca.

U drugom polufinalu sastaće se selekcije Mađarske i SAD-a, koju vodi nekadašnji selektor Srbije Dejan Udovičić. SAD je savladao Kinu 13:11, takođe posle peteraca, dok je Mađarska dobila Brazil 8:4.
Junak crnogorske pobede bio je golman Dejan Lazović koji je odbranio šut Andrjukova u odlučujućoj seriji u petercima.
Domaćin Rusija je vodila tokom meča 3:1 i 4:2, u prvom poluvremenu, pre nego što je vicešampion Evrope preokrenuo golom Draška Brgunjana na 8:7. Međutim, Crnogorci nisu uspeli da se odbrane u poslednja četiri minuta, pa je Odnikov doneo peterce.
Srbija, koja je u četvrtfinalu savladala selekciju Japana, i Crna Gora igraće prvi međusobni meč od meča za treće mesto na Olimpijskim igarama u Londonu 2012. godine, kada je naš tim slavio sa 12:11.
Utakmica je na programu u subotu od 13:15 časova (po našem vremenu) u Čeljabinsku, a potom će se sastati SAD i Mađarska.