alo.rs Ostali sportovi

SVETSKI KUP U STRELJAŠTVU

Srebro za Arunović i Arsović u Minhenu!

Autor: Agencije | 10.11.2013 - 16:49:00h | Komentara: 0

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Zorana Arunović osvojila je srebrni globus u gađanju vazdušnim pištoljem, u finalu Svetskog kupa u Minhenu.

Zorana Arunović

Ovo je drugi srebrni trofej Arunovićeve na ovom takmičenju, pošto je pre dva dana bila druga u finalu malokalibarskim pištoljem. Arunovićeva je u finalu pogodila ukupno 198,6 krugova, dok je zlatni globus pripao Indijki Heni Sidu sa 203,8 krugova. Bronzu je osvojila Beloruskinja Viktorija Čajka sa 176,8 krugova. Druga predstavnica Srbije u ovoj disciplini Jasna Šekarić bila je šesta u finalu.
Srpski strelci se nisu tu zaustavili jer se srebrom okitila i Andrea Arsović, u disciplini gađanja puškom sa 50 metara, trostav. Arsović je do srebrne medalje došla rezultatom od 457,9 krugova.
Zlatnu medalju osvojila je Italijanka Petra Zublasing sa 462,7 kruga, a treće mesto zauzela je Lijuksi Vu sa 446,6 kruga.