alo.rs Ostali sportovi

BRAVO

Srebro za Ivanu Maksimović!

Autor: Ekipa Alo! | 30.03.2014 - 07:25:00h | Komentara: 0

Ivana Maksimović, reprezentativka Srbije u streljaštvu, osvojila je srebrnu medalju u gađanju vazdušnom puškom na Svetskom kupu u američkoj vojnoj bazi Fort Bening.

U sjajnoj formi:  Ivana Maksimović

U sjajnoj formi: Ivana Maksimović | Foto: A. Dimitrijević

U finalnom takmičenju Maksimovićeva je zabeležila rezultat od 207,6 krugova. Zlatno odličje pripalo je Kineskinji Jing Čang sa 209,1, a bronzano Ruskinji Ani Žukovoj sa 186 krugova.

Druga predstavnica Srbije u finalu, Andrea Arsović, zauzela je četvrto mesto sa 165,4 krugova.

Na prvom Svetskom kupu ove sezone srebro Ivane Maksimović je treći trofej za Srbiju.

Prvog dana takmičenja, u petak, Milutin Stefanović takođe je osvojio srebrnu medalju u gađanju vazdušnom puškom, a Zorana Arunović bronzanu vazdušnim pištoljem.