alo.rs Ostali sportovi

KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO

Srpkinje ispustile pobedu protiv Šveđanki! (FOTO)

Autor: Tanjug | 27.03.2014 - 23:30:00h | Komentara: 0

Ženske rukometne reprezentacije Srbije i Švedske igrale su u Kragujevcu nerešeno 25:25 (14:14), u 3. kolu E grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope.

rukometašice

Izabranice selektora Saše Boškovića remijem su zakomplikovale šanse za plasman na kontinentalni šampionat.

Imaju po pobedu, remi i poraz i zaostaju dva boda za vodećim Šveđankama, a jedan bod za drugoplasiranim Slovenkama.

Utakmica je odigrana u dvorani Jezero pred oko 4.000 gledalaca, a svetske vicešampionke imale su pobedu praktično u rukama, ali je loš napad doveo do toga da Šveđanke u poslednjoj sekundi izbore važan remi.

Od samog starta Skandinacke su pokazale da imaju sjajan tim. Čvrstom igrom u odbrani povele su sa 4:2 i u nastavku samo je Sanja Damnjanović uspevala nađe put do gola.

Do kraja poluvremena vođena je žestoka i izjednačena borba, da bi u nastavku srpska reprezentacija konsolidovala redove i uz pomoć raspoloženog golmana Katarine Tomašević stekne četiri gola prednosti (20:16).

Činilo se da pobeda ne može izmaći, medjutim, uporne i hitre Šveđanke redovno su kažnjavale svaku grešku domaćina.

Na dva minuta pre kraja Andrea Lekić donela je prednost Srbiji za 25:24, gošće nisu iskoristile napad za izjednačenje, ali jesu nakon tajm-auta i nesporazuma Lekićeve i Živkovićeve.

U brzoj i izradjenoj akciji Torsterson je pogodila za 25:25 i obezbedila dragocen bod svom timu.

SRBIJA: Krpež 3, Popović, Lekić 4, Živković 1, Damnjanović 11(5), Erić, Risović, Rajović 1, Filipović, Tomašević (17 odbrana), Nišavić, Milošević, Stoiljković, Liščević 2, Lojpur 2, Dmitrović.

ŠVEDSKA: Agren 1, Tegsted 3, Fogelstrom 1, Roberts, Sand, Adler, Iden (13 odbrana, dva sedmerca), Vestberg, Alm 1, Skagerstam,Torstenson 7, Gulden 2, Helberg 3, Hagman 1, Oden, Johanson 2.

U drugom meču 3. kola Slovenija je u gostima pobedila Švajcarsku sa 24:22 (14:13).

Tabela: Švedska 5 bodova, Slovenija 4, Srbija 3, Švajcarska 0.

Ovogodišnje prvenstvo Evrope zajednički organizuju Hrvatska i Mađarska od 9. do 21. decembra.