BRILJANTNO

Srpkinje na bod
do polufinala EP

Autor: Dražen Ostojić | 11.12.2012 - 21:39:00h | Komentara: 1

Rukometašice Srbije savladale su Dansku sa 29:26 u pretposlednjem kolu I grupe i tako stigle na korak do polufinala Evropskog prvenstva koje se održava u našoj zemlji.

Rukometašice Srbije

Pred velikim uspehom: Radost rukometašica Srbije | Foto: FoNet

Sada je našim lepoticama potreban još samo jedan bod protiv Francuske u četvrtak, kako bi se našle među četiri najbolja tima na Starom kontinentu.

Što se tiče samog meča sa Dankinjama, srpske rukometašice su sjajno počele, stekle prednost i od šest golova (14:8), ali iskusne gošće su do poluvremena ublažile minus - 16:14.

Drugi deo nije počeo kako je želeo trener Saša Bošković. Danska je brzo izjednačila na 16:16 i od tada smo gledali rezultatsku klackalicu. Trajala je sve do 23:23, a onda prvo Pop-Lazić donosi prednost na našu stranu, pa Sanja Damnjanović sa dva gola pravi "plus dva" za Srpkinje - 25:23, pa 26:24.

Katarina Tomašević (17 odbrana), inače najbolja igračica meča, razbranila se u tim trenucima pa su Dankinje pet minuta pred kraj već bile slomljene. Do završetka utakmice u listu strelaca još po jednom su se upisale Popovićeva, Ognjenovićeva i Damnjanovićeva za konačnih 29:26.

Najbolja u našem timu bila je Damnjanovićeva sa osam pogodaka, a pratile su je Ognjenovićeva sa šest i Filipovićeva sa pet golova.