alo.rs Ostali sportovi

IZ DRUGE TEKME SAMO BOD

Srpski odbojkaši izgubili od Rusa (3:2)!

Autor: FoNet | 15.06.2013 - 21:15:00h | Komentara: 0

U drugoj utakmici drugog vikenda Svetske lige, odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Kaljiningradu od selekcije Rusije rezultatom 3:2 (25:23, 24:26, 22:25, 25:18, 15:8).

Odbojkaši Srbije

Biće bolje: Odbojkaši Srbije | Foto: ossrb.org

Jedan osvojeni bod iz današnje utakmice može našim odbojkašima dosta da znači u konačnom raspletu u grupi, ali je propuštena velika prilika da se osvoje sva tri, ili bar dva boda.

Kritike selektora Igora Kolakovića posle jučerašnjeg poraza od 3:0 urodile su plodom i odbojkaši Srbije danas su bili potpuno ravnopravan rival olimpijskim šampionima, ali nisu izdržali pritisak i u finišu utakmjice su izgubili koncentraciju.
Šansu da se iz Rusije vrate sa jednom pobedom naši odbojkaši su verovatno prokockali u prvom setu, kada su se posle vođsta domaćina od 17:13 vratili i izjednačili na 22:22. Tada su, međutim, Rusi osvojili dva poena zaredom i
dobili set.
Usledila je izvanredna igra reprezentativaca Srbije u drugom i trećem setu i vođstvo od 2:1, a onda je došlo do velikog pada u igri, što su ruski odbojkaši znali da iskoriste i da na kraju osvoje dva boda.
U trećem vikendu reprezentacija Srbije 21. i 23. juna gostuje i Iranu.