alo.rs Ostali sportovi

NAJBOLJI PLIVAČ U EVROPI LEPTIR STILOM JE SRBIN

Stjepanović osvojio zlatnu medalju na EP!

Autor: Beta | 14.12.2013 - 18:56:00h | Komentara: 1

Srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je večeras zlatnu medalju na 200 metara leptir stilom na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u danskom gradu Herningu.

Stjepanović

Bravo!: Stjepanović / Foto: FoNet

Srpski plivač je u finalu 200 metara isplivao u vremenu od jedan minut, 51 sekundu i 27 stotinki.
Srebrna medalja pripala je Poljaku Pavelu Korzeniovskom sa devet stotinki slabijim vremenom, dok se bronzanim odličjem okitio evropski rekorder Nikolaj Skvorcovu iz Rusije.
Drugi srpski plivač Čaba Siladji je u finalu trke 50 metara prsno zauzeo šesto mesto sa vremenom 26,69 sekundi, što je za 48 stotinki bilo slabije od rezultata Slovenca Damira Dugonjića, koji je osvojio zlatnu medalju.