alo.rs Ostali sportovi

BERBA MEDALJA U AZERBEJDŽANU

Tri zlata i srebro za Srbiju u Bakuu!

Autor: Tanjug | 16.06.2015 - 13:12:00h | Komentara: 1

Srpski kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su danas zlatnu medalju na Evropskim igrama u Bakuu u disciplini K2 na 200 metara, dok je sestrama Nikolini i Oliveri Moldovan pripalo srebro.

kajakašice

Milica i Dalma Foto: kajakss.org.rs

Grujić i Novaković su u finalu trke trijumfovali u vremenu 31,910 sekundi ispred posada Nemačke (31,983) i Madjarske (32,523).

U ženskoj konkurenciji najbrže su bile Beloruskinje (37,399), sestre Moldovan su bile druge (37,699), a treće takmičarke iz Ukraijne (37,719).
Od ostalih srpskih kajakaša Marko Dragosavljević je finalnu trku u disciplini k-1 200 završio na deobi četvrtog mesta, dok je u istoj disciplini Nikolina Moldovan bila peta.
Ranije danas zlatne medalje osvojili su Milica Starović i Dalma Benedek - Ružičić u disciplini K2 na 500 metara i reprezentetivka u streljaštvu Andrea Arsović.