alo.rs Ostali sportovi

NIŠ

Vaterpolisti Srbije bolji od Španije!

Autor: Beta | 16.07.2015 - 15:36:00h | Komentara: 0

Vaterpolo reprezentacija Srbije zabeležila je i drugu pobedu na turniru u Nišu, pošto je danas savladala selekciju Španije sa 11:9 (3:1, 1:2, 5:5, 2:1).

Dušan Mandić 18.01

Dušan Mandić | Foto: Tanjug

U redovima Srbije Dušan Mandić, Slobodan Nikić, Filip Filipović i Andrija Prlainović su postigli po dva gola, dok je u reprezntaciji ; Španije najefikasniji bio Blai Maralač sa tri gola.
Srbija je na startu utakmice povela sa 3:0, ali su već početkom druge četvrtine Španci smanjili na 3:2. Posle gola Nikića, rival je do kraja četvrtine smanjio na 4:3.
U trećoj četvrtini bilo je 10 golova, po pet na obe strane. Iako su Španci izjednačili na 5:5, Srbija je čuvala prednost, najčešće dva gola razlike. Ipak, 11 sekundi pre kraja Malarač je smanjio, a početkom poslednjeg dela Albert Espanjol izjednačio na 9:9.

Filip Filipović

Filip Filipović | Foto: Profimedia

Za pobedu Srbije na današnjem meču pobrinuli su se Pijetlović i Filipović, kao i golman Srbije Dimitrije Rističević, koji je u potpunosti iskoristio šansu u poslednjoj četvrtini.
Na turniru u Nišu, na kojem još učestvuju i Kina, Nemačka, Grčka, Crna Gora, Rusija i Rimunija, sutra su na programu utakmice za plasman.
Turnir u Nišu služi kao priprema vaterpolistima Srbije za predstojeće Svetsko prvenstvo, koje će se od 27. jula do 8. avgusta održati u Kazanju.