alo.rs Ostali sportovi

DRUGI EVROPSKI TROFEJ U 2013. GODINI

Vaterpolistima Zvezde Superkup Evrope!

Autor: M. Grujić | 30.11.2013 - 21:35:00h | Komentara: 0

Vaterpolisti Crvene zvezde nisu dobili priliku da odbrane titulu u Ligu šampiona, ali su se okitili evropskim trofejom, savladavši Radnički iz Kragujevca u Superkupu Evrope – 9:8 (2:3, 4:2, 1:1, 2:2)!

Andrija Prlainović

Duel pobednika Lige šampiona i Evrokupa održan je na bazenu u Bečeju, koji je svojevremeno harao evropskim vaterpolom. Atmosfera je bila maltene fudbalska, i prvobitno su se bolje snašli Kragujevčani koji su poveli sa 2:0, a zatim i sa 3:1.

Ipak, sjajna druga četvrtina Zvezde omogućila je preokret  na 5:3, a poluvreme je okončano rezultatom 6:5. U vrlo neizvesne poslednje dve četvrtine, Zvezda je uspešno čuvala prednost, iako je delovalo da je Nikola Rađen overio trijumf golom za 9:7. Međutim, tako nije mislio Filip Filipović koji je ubrzo smanji na 9:8 i obezbedio triler završnicu u kojoj je Denis Šefik bio zaslužan da se rezultat ne promeni na radost svih navijača Zvezde!

Bio je to četvrti pehar za Zvezdu ove godine, a druga evropska titula u 2013. godini, u kojoj samo zahvaljujući skandaloznoj odluci LEN-a, neće dobiti priliku da se bore za odbranu titule u Ligi šampiona.