alo.rs Tenis

IAKO JE POBEDILA SERENU

Ana Ivanović bez polufinala na Australijan openu!

Autor: Beta | 21.01.2014 - 08:43:00h | Komentara: 2

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u polufinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je rano jutros u Melburnu izgubila od Kanađanke Eženi Bušar u tri seta, 7:5, 5:7 i 6:2.

Ana Ivanović

Ana Ivanović | Foto: FoNet / EPA

Ivanovićeva je bila 14. nosilac na Australijan openu, a danas je odigrala s manje sigurnosti nego u prošlom kolu protiv prve igračice sveta Serene Vilijams. Ona se u drugom setu požalila na povredu butine i primetno se slabije kretala posle toga.
Ovo je 19-godišnjoj Bušarovoj prvo grend slem polufinale u karijeri, a do njega je došla kao 30. nosilac.
Bušarova će u polufinalu igrati protiv Kineskinje Li Na, koja je bez problema pobedila Flaviju Penetu sa 2:0 (6:2, 6:2).
Ana Ivanović nije tako uspela da izbori svoje prvo grend slem polufinale još od Rolan Garosa 2008. godine, kada je trijumfovala.

Srpkinja je danas osvojila prvi set u kome nijedna teniserka nije uspela da iskoristi prednost brejka.
Ana Ivanović je izgubila set prilikom vođstva 5:4, ali je odmah potom napravila brejk sa nulom, a onda zadržala svoj i osvojila prvi set.
Bušarova je u drugom setu povela sa 3:1, a onda je njena rivalka u sedmom gemu, koji je trajao više od 10 minuta, napravila brejk i došla do 4:3. Ana Ivanović je posle toga zatražila lekarski tajm-aut zbog problema s nogom, posle čega se kretala vidno slabije.
Bušarova je to iskoristila i povela sa 5:3. Ivanovićeva je uspela da se vrati u set, ali je na 6:5 za protivnicu ispustila servis, a set je prepustila protivnici dvostrukom servis greškom.
Ivanovićeva se posle toga mučila na terenu. Uspela je da izjednači na 1:1 u trećem setu, ali je Bušarova osvojila gem na svoj servis, zatim napravila brejk i ponovo osvojila gem na svoj servis za 4:1.

Ivanovićeva je uspela da smanji na 4:2, ali to je bio poslednji gem koji je osvojila na meču.
Kanađanka je posle toga uspela da privede meč kraju, uprkos greškama koje je pravila.
  • lili Vreme: 22.01.2014 05:24h