alo.rs Tenis

WTA RIM

Ana počistila Šarapovu!

Autor: S. V. | 15.05.2014 - 16:09:00h | Komentara: 0

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Rimu, pošto je u osmini finala savladala Mariju Šarapovu sa 2:0 (6:1, 6:4).

ana

Odigrala meč bez greške: Ana Ivanović

Bio je to prvi trijumf Ivanovićeve nad Ruskinjom još od 2007. godine. Rezultat u međusobnim duelima sada je 8-3 u korist Šarapove.
Ana je odigrala jedan od najboljih mečeva ove godine, uz onaj iz Melburna protiv Serene Vilijams, i od starta meča imala potpunu kontrolu igre i rezultata.
Posle lagano dobijenog prvog seta (6:1), Ana je ključnu prednost stekla pri rezultatu 4:4, kada je napravila brejk i bez većih trzavica uspela da ga odbrani za konačnih 6:4 u drugom setu i plasman među osam najboljih u “večnom gradu”.
Za plasman u polufinale Ana će se boriti protiv Špankinje Karle Suarez Navaro, kojoj je Rumunka Simona Halep predala meč bez borbe.