alo.rs Tenis

ZA NJU JE ZAVRŠEN US OPEN

Ana poklekla pred Azarenkom!

Autor: Beta | 03.09.2013 - 20:15:00h | Komentara: 0

Srpska teniserka Ana Ivanović eliminisana je danas u osmini finala Otvorenog prvenstva SAD, pošto je od nje bila bolja druga teniserka sveta Beloruskinja Viktorija Azarenka sa 2:1 (4:6, 6:3, 6:4).

Ide kući: Ana Ivanović

Ide kući: Ana Ivanović | Foto: Reuters

Azarenka je za dva sata i 10 minuta igre nadigrala 15. Teniserku sveta. Meč između Ivanovićeve i Azarenke obeležio je veliki broj brejkova, čak 16, od čega je Srpkinja napravila sedam.
Ivanovićeva je u prvom setu odmah na početku došla do brejka protiv Beloruskinje, iskoristivši prvu šansu da oduzme servis i tako povede sa 2:0, a potom bez ikakvih problema dodje do 3:0.
Srpska teniserka mogla je u šestom gemu mogla da dodje do još jednog brejka prednosti, ali nije uspela da iskoristi brejk loptu, pa je Azarenka smanjila na 4:2.
Azarenka je u devetom gemu, kada je Ivanovićeva servirala za osvajanje prvog seta, oduzela servis srpkinji, iskoristivši treću vezanu brejk loptu.
Druga teniserka sveta je potom, pri rezultatu 4:5, servirala za opstanak u prvom setu, ali je Ivanovićeva uspela da oduzme servis Beloruskinji, iskoristivši prvu od dve vezane set lopte.
Početak drugog seta obeležili su loši servisi na obe strane. U prvih pet gemova nijedna teniserka nije uspela da zadrži svoj servis.
Azarenka je pri rezultatu 3:2, uspela da bez većih problema sačuva svoj servis i tako dodje do 4:2.
Do kraja tog perioda igre Beloruskinja je napravila još jedan brejk I tako došla do izjednačenja u setovima.
U odlučujućem setu vidjen je sličan scenario kao i u drugom.
Azarenka je odmah došla do brejka, ali je Ivanovićeva uspela da uzvrati.
U osmom gemu trećeg seta Azarenka je došla do tri vezane brejk lopte od kojih je iskoristila poslednju i tako došla do šanse da u narednom gemu izbori plasman u četvrtfinale.
Ivanovićeva je u narednom gemu spasila dve meč lopte na servis Azarenke i iskoristila svoju drugu brejk šansu i tako ostala u ovom meču, međutim, Beloruskinja je još jednom oduzela servis 15. teniserki sveta, iskoristivši četvrtu meč loptu.
Azarenka će se u četvrtfinalu sastati sa Slovakinjom Danijelom Hantuhovom.