alo.rs Tenis

ODBRANIO PEHAR

ATP Brizbejn: Mari otvorio godinu uspešno

Autor: Tanjug | 06.01.2013 - 10:59:00h | Komentara: 0

Britanac Endi Mari odbranio je titulu na ATP turniru u Brizbejnu pošto je jutros u finalu savladao bugarskog tenisera Grigora Dimitrova sa 7:6 (0), 6:4.

Endi Mari

Dobar početak godine: Endi Mari | Foto: Beta AP

Do 25. titule u karijeri Mari je došao posle 87 minuta igre pune preokreta.

Dimitrov je sjajno otvorio meč i vrlo brzo poveo sa 3:0. Prednost brejka čuvao je sve do 9. gema kada je pri vođstvu 5:3 servirao za set.

Ogroman pritisak, pošto je igrao za prvi trofej u karijeri, učinio je svoje i Dimitrov je izgubio svoj servis. Mari je smanjio prednost rivala na 5:4, a ubrzo materijalizovao svoj početni udarac i izjednačio na 5:5. Set je zatim "otišao" u taj brek u kojem bugarskom teniseru ništa ne polazi za rukom i Marej tu 13. igru dobija sa maksimalnih 7:0.

Dimitrov je novu priliku propustio u drugom setu pošto je opet napravio brejk za vođstvo od 3:2. Na njegovu žalost Mari je odmah uzvratio istom merom i izjednačio na 3:3. Iskusniji Britanac nije viša ništa prepuštao slučaju i na kraju stigao do zasluženog trijumfa.