alo.rs Tenis

VIMBLDON

Dimitrovu ne pomaže ni Šarapova, Nole je u finalu!

Autor: M.R | 04.07.2014 - 14:06:00h | Komentara: 0

Đoković nije igrao svoju igru, ali je ipak, uspeo da nadigra raspoloženog Bugarina sa 3:1. Novak se dosta mučio, u finalu očekuje pobednika meča Federer - Raonić.

17:20 - Đokvić: " Dimitrov je buduća zvezda, vrhunski igrač, zaslužio je poštovanje, nije bilo lako. Vratio se u meč, imao neke dobre poteze, mislim da je publika uživala."

17:17 - KRAJ! Đoković je u finalu! Posle velike borbe Dimitrov je savladan.

17:16 - Dimitrov spašava meč loptu, 7:7.

17:15 - Kakva borba u taj-brejku. Novak je spasao tri set lopte, 6:6 je.

17:05 - I četvrti set će odlučiti taj-brejk!

17:02 - Furiozan servis gem  Bugarina, bez izgubljenog poena. Srbin servira za ostanak u setu.

17:00  - Po ivici je hodao Đoković u ovom gemu, bio na korak od gubitka seta, ali je uspeo da preokrene rezultat, i spase set loptu, 5:5.

16:52 - Igrači čuvaju servis, 4:4.

16:46 - Vodi se velika borba u četvrtom setu, opasno je pretio Bugarin, posle brejk lopte i tri "đusa", asom Đoković stiže do, 3:3.

16: 38 - Imao je Novak šansu da odmah vrati brejk, ali nije uspeo. Dimitrov je bio sjajan u završnici, Bugarin vodi, 3:2.

16:34 - BREJK! Vraća se Dimitrov posle velike borbe u četvrtom gemu, 2:2.

pp

Grabi ka finalu Vimbldona: Novak Đoković

16:28 - BREJK u trećem gemu. Dimitrov je duplim servis greškama bukvalno sam sebe brejknuo!

16:21 - Dimitrov sa nulom osvaja prvi gem četvrtog seta.

16:16  - KRAJ trećeg seta, Novak je ponovo najbolji kad je najteže! Samo set Đokovića deli od plasmana u finale.

16:11 - Pobednika trećeg seta odlučiće taj brejk.

16:07 - Rutisnki gem za Đokovića sa nulom, 6:5. Vreme je za brejk, Bugarin je pod pritiskom.

16:05 - Isčupao se Dimitrov, sjajan poen, igrači su na travi, publika na nogama, 5:5.

16:00  - Proradio je i servis, dva asa za laganih 5:4. Pritisak je na Bugarinu, servira za ostanak u trećem setu.

15:58 - Imao je Đoković 40:40, ali je i Dimitrov pokazao sigurnost, 4:4.

15:52 - Dimitrov je imao brejk loptu, ali je Đoković odigrao sjajan poen kad je bilo najpotrebnije,Srbin vodi 4:3.

15:48 - Nema većih uzbuđenja, ni prilika za brejk, 3:3 je.

15:40 - 2:2, mogao je drugi reket sveta više . U nekoliko navrata Nole se okliznuo u ključnim trenucima.

15:36 - Pogađa Novak liniju u poslednjem poenu ovog gema, napadao je Dimitrov ali Đoković uspeva da sačuva servis.

15:32 - Šteta, loptica ostaje na mreži, 1:1. Ćuva Dimitrov svoj servis.

15:29 - Konačno! Osvaja Novak prvi gem u trećem setu. Solidni serivis, serija Dimitrova je prekinuta.

15:25 - Kraj drugog seta! Ekspresno se vraća Dimitrov u meč, 4:6.

15:21 - Dimitrov više nije u grču, novi brejk za Bugarina. Nekoliko odličnih poena, jedan polu-volej odveli su ga do servisa za osvajanje seta.

15:17 - Raspucao se Novakov rival, dobri servisi za prednost u drugom setu.

15:14 - Brejk, Dimitrov je svašta pogodio u ovom gemu. Uspeo je Bugarin da iskoristi drugu brejk loptu 3:3.

15:08 - Dobar servis gem, Dimitrov kruniše sjajnim poenom., 3:2.

pp

Aplauz za Noleta od trenera Borisa Bekera

15:04 - Servis gem je osvojen, 3:1. Dimitrov je imao brejk loptu, Novak odgovorio na pravi način, i posle dosta muke stigao do 3:1.

14:55 - Brejk za Novaka u drugom setu! Prvi duži gem u meču, Đoković koristi ukazanu šansu i vodi sa 2:1. Srbin za sada ima samo četiri neiznuđene greške.

pp

Specijalna podršaka za Grigora: Marija Šarapova

14:50 - Dimitrov prvi put preti na Đokovićev servis, posle 40:40 , Novak lagano osvaja dva poena, 1:1. Servis još uvek odličan.

14:45 -  Bugarin drugi set otvara dobrim servisom, 0:1.

14:43 - KRAJ prvog seta, 6:4. Novak rutinski igra, samo četiri puta nije pogodio prvi servis. Dimitrov je bukvalno bio bez šansi!

14:36 - Srbin sigurno korača ka osvajajnju prvog seta, 5:3 je. Dimitrov servira za ostanak u setu. Igra se zaista brzo, 29 minuta, a već je 9 gem.

14:31 - Đoković odlično servira, lagano osvaja gem, uz peti as na meču, 4:2.

14:27 - Evo i prvog brejka! Novak vodi sa 3:2, Dimitrov je greškama sam sebe doveo u nezgodnu situaciju.

14:24 -  2:2 je, oba tenisera bez većih problema čuvaju servis.

14:15 - 1:1, Novak na identičan način uzvraća. Odličan seris gem uz, sjajan poslednji poen.

14:12 - Bugarin uz samo jedan izgubljen poen, lako osvaja svoj servis gem.

14:10 - Meč je počeo, Dimitrov servira.

14:00 - Igrači su na terenu, počinje zagrevanje.

pp

Duel vredan finala: Đoković i Dimitrov

13:55 – Novak je preživeo seču favorita na Vimbldonu. Našem najboljem teniseru, ovo će biti peti susret sa Bugarinom (Đoković pobedio tri puta).

U Londonu nema kiše, sve je spremno za duel drugog i 13. tenisera na ATP listi. Đoković se mučio sa Čilićem, vreme je da u duelu sa Bugarinom odigra onako kako najbolje ume, i to za finale!