alo.rs Tenis

NOVAKU NI KIŠA NE MOŽE NIŠTA

Đoković prepustio Pelji samo četiri gema i zakazao okršaj s Dimitrovim!

Autor: P. M. | 30.05.2013 - 17:52:00h | Komentara: 0

Najbolji svetski teniser Novak Đoković s pola gasa je izborio plasman u treće kolo Rolan Garosa. Uprkos dosadnoj kiši koja je padala u Parizu, zbog čega je meč bio prekinut, Nole je u tri seta "počistio" Argentinca Gvida Pelju rezultatom 6:2, 6:0, 6:2.

Novak Đoković

Lagano do trećeg kola: Novak Đoković | Foto: AP

U meču koji je trajao sat i 26 minuta Novak Đoković je prema planu i programu izborio plasman u naredno kolo Otvorenog prvenstva Francuske. Noletu je za prvi set bilo potrebno nešto više od pola sata, dok je u drugom slavio posle samo 26 minuta igre. Novak je demonstirao silu u sva tri seta, drugi je dobio rezultatom 6:0, dok je u trećem prepustio Argentincu samo dva gema. Kiša koja je uporno rominjala, uslovila je da drugi set bude prekinut, ali to nije poremetilo Novaka.

Naredni rival Đokoviću, biće Bugarin Grigor Dimitrov, isti onaj koji ga je pobedio u Madridu.

Samim tim, najbolji srpski teniser imaće lepu priliku da mu se revanšira za prethodni poraz iz prestonice Španije.