alo.rs Tenis

NIKO KAO NOVAK

Đokovićev furiozan finiš za odlazak u večnost!

Autor: M.Rangelov | 01.02.2015 - 10:36:00h | Komentara: 2

Endi Marej nije imao šanse, Srbin se okitio petom titulom na AO 3:1 (7:6, 6:7, 6:3, 6:0).

Novak Đoković

Nova istorija tenisa je ispisana! Novak Đoković je razbio Endija Mareja u finalu Australijan opena 3:1 (7:6, 6:7,6:3, 6:0) i tako stigao do pete titule na Australija openu. Srbin je još jednom pokazao da je mentalna gromada. I kada nije išlo, Novak nije posustajao, ostavio je Škota bez šanse! Kao šlag na tortu, stigla je furiozna igra u četvrtom setu, i pobeda bez izgubljenog gema. Novače stvarno si veliki.

Stefan Đoković

I on slavi tatinu pobedu: Stefan Đoković | Foto: Twitter

Novak Đoković | Foto: Tanjug

13: 22 - SVE JE GOTOVO! NOVAK ĐOKOVIĆ JE ISPISAO ISTORIJU. PETA U NIZU JE TU! Marej nije imao šanse, razbijen je u četvrtom setu sa nulom!

13:18 - Demonstracija sile, ali totalna! Marej ne zna šta ga je snašlo - 5:0!

13:14 - 4:0 - Novak gazi ali stvarno!

Jelena Đoković u šetnji zbog malera:

Jelena Đoković

Jelena Đoković | Foto: Twitter

13:06 - DVA BREJKA PREDNOSTI za Novaka! Marej ne zna gde se nalazi.

13:03 - Potvrđen je brejk - 2:0!

Endi Marej

Endi Marej | Foto: Tanjug

12:59 - BREJK! Početak četvrtog seta iz snova! Novak je iskoristio priliku i odlučno krenuo ka trijumfu.

Endi Marej

12:54 - POSLE MNOGO MUKE, NOVAK ĐOKOVIĆ OSVAJA TREĆI SET - 6:3.

12:50 - BREJK u najboljem mogućem trenutku! Bravo Nole! Srbin je odigrao sjajan gem, Marej je pogubio živce, na brejk loptu je odservirao duplu grešku.

12:45 - Malo se mučio Novak, ali je uspeo da osvoji svoj servis gem. Kako sada stvari stoje i treći set će biti prava drama.

12:39 - Siguran i Marej - 3:3.

12:37 - Trenutno je 98:98 u osvojenom poenima.

12:36 - Dobar servis gem je odigrao Đoković. Brzo je Srbin preokrenuo rezultat.

Budi se: Novak Đoković | Foto: Tanjug

12:31 - Vraća Novak brejk! Dolazi Đoković do daha - 2:2. Važan gem!

12:26 - Prvi gem u trećem setu za Novaka, Srbin se polako vraća u ritam, bez izgubljenog poena stiže do 1:2.

12:24 - Škot potvrđuje brejk, i to bez izgubljenog poena. Đoković mora da se podigne.

12:22  - Novak je u minus fazi, deluje umorno. Marej stiže do brejka na startu trećeg seta.

Više nego zanimljiva podrška za našeg asa:

Pas

I ovaj pas gleda Novaka | Foto: Twitter

Očekuje ga teška borba do poslednjeg atoma snage: Novak Đoković | Foto: Tanjug

12:14 - KRAJ  drugog seta. Idemo od početka, Marej se vratio u meč. Čini se da je Novak propustio lepu priliku da na početku ovog dela igre "smiri" Škota.

Navijači Australijan open

12:11 - Marej ima dva mini brejka, Novak je u teškoj situaciji - 5:2.

12:09 - Nije dobro, Škot vodi 4:1.

12:08 - Marej prvi dolazi do minu brejka, i to posle 27 razmenjenih udaraca. Nole uzvraća asom - 2:1 za Škota.

12:06 - Nekoliko dobrih servisa za taj-brejk! Repriza prvog seta - odlučiće nijense.

Australijan open

I oni imaju problema za zastavama, da li Vam je ovo poznata scena?: Australijan open | Foto: Tanjug

12:01 - Šteta, tako je blizu brejka bio Novak u ovom maratnoskom gemu. Marej je teškom mukom uspeo da se odbrani. Đoković sevira za ostanak u drugom setu.

Australija opne

Još jedna slika uletača: Australija opne | Foto: Tanjug

11:51 - Kockao se malo Novak u ovom gemu, ali bez posledica. Imao je Marej set loptu, na svu sreću nije uspeo da je realizuje.

Uletac

Uletač i transparent | Foto: Tanjug

Upad: Australijan open | Foto: Tanjug

11:39 - Endi sa nulom, sada Đoković servira za ostanak u drugom setu.

Australija open

Pogled na "Rod Lejver arenu" iz visine: Australija open | Foto: Tanjug

11:37 - Ne ide prvi servis, i odmah brejk za Mareja. Novaku nije prijala pauza.

11:30 - Kratka pauza, navijač je utrčao u teren sa transparentom "AO za izbeglice".

11:27 - Marej se budi, osvaja servis gem - 4:3.

On je ponovo uz svog tatu:

Stefan Đoković | Foto: Twitter

11:23 - Četvrtim asom u meču, Đoković zatvara sjajan servis gem. Bez izgubljenog poena - 4:2!

11:20 -BRAVO! Evo novog brejka, Novak je sve bolji, a Marej počinje ozbiljno da greši!

Nije važno koliko putao si pao, već koliko puta si uspeo da ustaneš:Novak Đoković | Foto: Tanjug

11:16 - Malo muke, i osvojen servis gem - 2:2.

11:10 - Odmah vraća brejk Novak - 2:1.

Novak Đoković | Foto: Twitter

• nesa Vreme: 01.02.2015 14:03h

marej moze da otvori ketering koliko je sakupio tanjira a vilander da bude glavni konobar

• biljana Vreme: 01.02.2015 15:56h

Bravo za Novaka.Bio je sjajan.I kad ne ide on pobedi .