alo.rs Tenis

KRALJICA DRAME

Jelena protiv Bartel spasila četiri meč lopte

Autor: E. A. | 24.04.2014 - 07:02:00h | Komentara: 0

Jelena Janković plasirala se u osminu finala turnira u Štutgartu spektakularnim preokretom protiv Mone Bartel, koju je pobedila sa 2:6, 7:6 (8), 6:3 posle dva i po sata borbe.

Kraljica  drame: Jelena  Janković

Kraljica drame: Jelena Janković | Foto: AP

Čak četiri meč lopte imala je Nemica u taj-brejku drugog seta, a Jelena se odbranila i uzvratila za plasman u narednu rundu. Prvi set protekao je u potpunoj dominaciji Nemice, u ovom periodu igre Mona je četiri puta imala šansu da okonča meč i ode u osminu finala, a Jelena je drugu za izjednačenje iskoristila.

U trećem setu, ključan je bio brejk za 4:2, posle čega je, baš posle četvrte meč lopte, Jelena ostvarila pobedu. U narednoj rundi, protivnica će joj biti bolja iz duela Andrea Petković - Flavija Peneta. Na turniru učestvuje i Ana Ivanović.