alo.rs Tenis

PRVI MAČIĆI

Krajinović poražen na startu Rolan Garosa!

Autor: Tanjug | 25.05.2015 - 16:35:00h | Komentara: 0

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je danas izgubio od Belgijanca Davida Gofana sa 3:6, 6:2, 7:6 (7:3), 6:1.

Filip Krajinović

Niskustvo presudilo: Filip Krajinović | Foto: Profimedia.rs

Krajinović je imao šansu da napravi najveći rezultat u karijeri i plasira se u drugo kolo gren slem turnira, ali je protiv sebe imao iskusnog protivnika koji je znao kako da mu neutrališe igru.
Srpski teniser je poveo sa 6:3, ali je potom popustio u koncentraciji, što je Gofan uiskoristio, preuzeo "dizgine" i izjednačio u setovima.
Krajinović je u trećem setu krenuo furiozno, poveo sa 4:0, ali je Gofan bio strpljiv, izvršio pravi kontraudar i na kraju u taj brejku došao do 2:1 u setovima.
To je svakako blo teško psiholosko breme za Krajinovića koji se nije oporavio od gubitka tog seta i u poslednjem delu igre osvojio svega jedan gem.