alo.rs Tenis

I JJ PAKUJE KOFERE

Kvitova pobedila Jelenu Janković

Autor: Tanjug | 14.05.2015 - 18:04:00h | Komentara: 0

Srpska teniserka Jelena Janković završila je učešće na WTA turniru Premijer serije u Rimu porazom u osmini finala od Čehinje Petre Kvitove u dva seta - 6:3, 6:2.

Jelena Janković

Jelena Janković | Foto: Profimedia.rs

Jankovićeva je bila bez šansi da priredi iznenađenje u duelu sa četvrtom teniserkom sveta i zasluženo je poražena četvrti put u njihovom šestom međusobnom okršaju.

Počela je dobro, povela sa dva 2:0 u prvom setu, ali je potom izgubila pet vezanih gemova.
U drugom setu gotovo ništa joj nije polazilo za rukom, dok je Kvitova igrala sigurno, stekla prednost od 5:0, i u potpunosti kontrolisala meč do završnice, kada je rivalki prepustila dva gema.

Susret je rutinski okončala nakon sat i 12 minuta borbe.

Čehinja se u četvrtfinalu sastaje sa Karlom Suarez Navaro iz Španije, koja je pobedila Kanađanku Eženi Bušar u tri seta - 6:7 (2:7), 7:5, 7:6 (9:7).

Ženski turnir u Rimu igra se za nagradni fond od 2,18 miliona dolara.