alo.rs Tenis

BRIZBEJN

Ljuta Ana u finalu!

Autor: Telegraf.rs | 09.01.2015 - 12:41:00h | Komentara: 0

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u finale WTA turnira pošto je savladala Amerikanku Varvaru Lepčenko rezultatom 2:0 – 7:6, 6:4. Ana tokom meča imala i žučnu raspravu sa sudijom.

Hoće ponovo  u top 10:  Ana Ivanović

U finalu: Ana Ivanović | Foto: AP

Ana hrabro korača ka tituli! U polufinalu WTA turnira u Brizbejnu, Ana Ivanović je pokazala zube. Naša najbolja teniserka je teže od očekivanog savladala Varvaru Lepčenko 2:0 – 7:6, 6:4. Meč sa Amerikanom obeležio je sudija. Nezadovoljna što je na semaforu pisalo da je rivalka osvojila prvi set, Ana je imala žustru raspravu sa glavnim arbitrom. Nismo baš navikli na lepu teniserku u tako ljutom izdanju. Pitanje pobednika praktično je rešeno u maratonskom četvrtom gemu drugog seta kada je Ana uspela da odbrani stečeni brejk, nekoliko brejk prilika protivnice i povede sa 3:1. Posle toga je Lepčenko uspela samo da vrati jedan brejk, ali nedovoljno, i Srpkinja će se za trofej boriti protiv Marije Šarapove.