alo.rs Tenis

FINALE DEJVIS KUPA

Nerešeno posle prvog dana!

Autor: S. R. | 15.11.2013 - 19:00:00h | Komentara: 1

Dejvis kup reprezentacije Srbije i Češke posle prvog dana velikog finala imaju po jedan poen. Đoković je doneo Srbiji prednost, a onda je Berdih izjednačio.

Na alo.rs ste mogli u tekstualnom prenosu da ispratite prvi finalni dan Dejvis kupa između Srbije i Češke u "Areni".

KRAJ: Berdih je izjendačio na 1:1, u poslednjem setu bilo je 6:3. U subotu predstoji možda i odlučujući duel dublova, u kojem će, prema nekim informacijama, Srbiju predstavljati Đoković i Zimonjić.

(3. set) Gostujući navijači, njih oko 1.000, se u ovim trenucima jače čuju od domaćih - Tomaš je, nažalost, oduzeo servis Lajoviću i utisak je da polako privodi meč kraju.

pp

Podrška Lajoviću od povređenog Janka Tipsarevića

(2. set) Berdih povećava na 2:0 - 6:4.

(2. set) Baš kao i u prvom setu, samo jedan trenutak nepažnje, i iskusni Čeh koristi situaciju. Napravio je prednost i poveo sa 4:2.

(2. set) Igra se gem za gem, srpski igrač je sigurnim servisom obezbedio sebi 2:1.

(1. set) Češki teniser stigao je do prednosti od 1:0 - 6:3.

(1. set) Nažalost, Berdih stiže do brejka i vodi sa 5:3, pred osvajanjem je prvog seta.

pp

Respekt prema favoritu, ali traži svoju šansu: Dušan Lajović

(1. set) Dušan Lajović, 117. teniser sveta, dobro se drži u prvom setu - 2:2, favorizovani Berdih nema priliku da se odlepi.

18:51 Meč između Lajovića i Berdiha je počeo.

KRAJ! Đoković je iskoristio brejk loptu u devetom gemu, a onda na svoj servis priveo meč kraju - 6:4, za ukupno dva časa i deset minuta. Sledi pauza od 20 minuta, pa sudar Dušana Lajovića i Tomaša Berdiha.

(3. set) I dalje bez brejka, 4:4.

(3. set) Iako ima zaostatak od 0:2 Radek se drži na 2:2, ali pitanje je dokle će.

Novak Đoković

Prvi poen Srbiji: Novak Đoković | Foto: A. Dimitrijević

(2. set) Stvari dolaze na svoje mesto - Đoković stiže do 2:0, pošto je drugi set rešio lagano, 6:1.

(2. set) Đoković ponovo oduzima servis rivalu - 3:1.

(1. set) 7:5 za Noleta! Ključni brejk viđen je u 12. gemu.

(1. set) Štepanek je uspeo da se vrati u igru i sa 5:2 priđe na 5:5.

16:30 Srpskoj maskoti je zabranjeno da uđe u halu! Više o tome čitajte ovde.

(1. set) Brejk! Nole je poveo sa 4:2.

(1. set) U prva četiri gema nema brejka - 2:2.

(1. set) Đoković je dobro otvorio meč i poveo sa 1:0 u gemovima.

16:10 Meč je počeo. Prilikom intoniranja himni velike zvižduke dobio je Štepanek, kome su srpski navijači upamtili srednji prst koji je pokazao Janku Tipsareviću na meču od pre dve godine.

pp

15:45 Česima nije u dobrom sećanju ostalo gostovanje u Beogradu, pošto su pre tri godine poraženi u Beogradu u polufinalu Dejvis kupa sa 2:3. Godinu dana kasnije, Česi su se revanširali našim teniserima pošto su u Pragu bili bolji sa 4:1, u četvrtfinalu ovog takmičenja.

Češki navijači

Češki navijači ispred "Arene"| Foto: A. Dimitrijević

15:20 Prvi na teren izlazi Novak Đoković od 16 časova, na crtu mu staje Radek Štepanek. Nole ima vrlo ubedljiv skor protiv Štepaneka - 8:1, a poslednji put su se sastali na Vimbldonu 2012. godine kada je Srbin slavio sa 3:1.

Na alo.rs ćete u tekstualnom prenosu moći da ispratite duel finala Dejvis kupa između Srbije i Češke.

• ana Vreme: 15.11.2013 17:13h

Drze se Djokovicu,volimo te uz tebe smo,a ova nekultura od Ceha zaista iznenadjuje,pa sve to sto pokazuju neka ostave sebi za trip kuci.