alo.rs Tenis

SVE PO STAROM...

Nole, naravno, pobedio

Autor: Fonet | 08.10.2014 - 16:43:00h | Komentara: 0

Prvi teniser sveta Novak Đoković uspešno je počeo odbranu titule na turniru masters serije u Šangaju, pošto je danas na startu savladao Austrijanca Dominika Tima rezultatom 6:3, 6:4.

Novak Đoković Foto: Profimedia

Ponovo rutinska pobeda: Novak Đoković Foto: Profimedia

U drugom kolu, Đoković će igrati protiv Mihaila Kukuškina iz Kazahstana, koji je pobedio Kevina Andersona iz Južne Afrike. Biće to njihov prvi međusobni duel.
Meč protiv Tima Đoković je odigrao veoma dobro, nije trošio snagu više nego što je bilo neophodno i tek u završnici drugog seta morao je da podigne nivo tenisa.
Prvi set srpski teniser je rešio brejkom u osmom gemu, kada je poveo 5:3, a potom je na svoj servis završio posao.
Na startu drugog seta Novak je još jednom oduzeo protivniku serivis, posle čega je znatno smanjio agresivnost, ali Tim to nije iskoristio, iako je u četvrtom i šestom gemu imao brejk šanse.
Đoković je uspeo da se odbrani i da posle sat i po igre obezbedi plasman u osminu finala.