Autor: P. V. | 11.11.2012 - 17:43:00h | Komentara: 0

Novaku Đokoviću se još ne ide na odmor.

novak đoković

Nesalomivi: Novak Đoković | Foto: Beta AP

Najbolji teniser sveta odložio je put za Brazil na egizibiciju sa Rambom Petkovićem za još jedan dan, pošto će igrati u ponedeljak (21) protiv Rodžera Federera u velikom finalu masters kupa u Londonu!

Đoković je u polufinalu savladao Huana Martina del Potra rezultatom 6:2, 6:3, 4:6, iako je imao set i brejk zaostatka!

Početak meča nije obećavao ovakvu dramu, jer je Nole imao tri brejk prilike, ali ih nije realizvao. Izgledalo je da će prvi doći do osvojenog seta, ali Delpo je žilav protivnik i dolazi do brejka u devetom gemu, a onda i do seta - 6:4.

Kada je Argentinac u drugom setu oduzeo gem Srbinu i poveo sa 2:1, delovao je čvrsto, sigurno u sebe, kao da će mu nastavak pripasti još ubedljivijim rezultatom, ali, ne lezi vraže.

Nole stiže do 2:2, a onda "gazi" do kraja seta i meča - 6:3, 6:2!

U drugom polufinalu Rodžer Federer je bio bolji od domaćeg tenisera Endija Marija sa 7:6, 6:2.