alo.rs Tenis

DRUGI PUT ZA REDOM

Novak Đoković vimbldonski kralj po treći put!

Autor: N.Jovanović | 12.07.2015 - 18:34:00h | Komentara: 5

Novak Đoković pobedio je Rodžera Federera rezultatom 3:1, po setovima 7:6, 6:7, 6.4 i 6:3 i tako odbranio titulu osvojenu prošle godine kada je takođe pobedio švajcarskog asa.

Đoković - Federer

Đoković - Federer | Foto: Profimedia

Iako su se do sada sastajali 39 puta, prosto je neverovatno da je ovo tek treći put da se ova dva šampiona sastaju u finalu nekog Grand slem turnira. Prvi susret odigrao se pre osam godina u finalu US opena kada je Švajcarac trijumfovao nad još neiskusnim Novakom. Novak mu se revanširao prošle godine kada je u pet setova pobedio Federera i osvojio svoj drugi vimbldonski pehar. Večeras je novak poveo i u tom segmentu protiv Rodžera Federera, najboljeg tenisera svih vremena.

Pogledajte kako se kretao rezultat:

Vimbldon

Vimbldon | Foto: Profimedia

Četvrti set:

0-1 Federer je sigurnim servis gemom započeo možda i odlučujući set na ovogodišnjem Vimbldonu

1-1  Novak je takođe bio siguran na svoj servis.

1-2  Federer prelepim volej udarcem na mreži sigurnom igrom osvaja svoj servis gem.

2-2  Fantastičnim servisima Novak uspeva da osvoji svoje gemove i ofanzivno kreće na Federerov servis.

3-2 BREJK Đoković agresivnom igrom uspeva da uzme servis Švajcarcu.

4-2 Novak asom potvrđuje brejk i rezultatski se odlepljuje. Titula se oseća u vazduhu.

4-3 Naš as je u ovom gemu imao dve brejk lopte, ali je Federer dobrim servisima uspeo da se održi u 4. setu.

5-3  Novak na jedan gem od titule.

6-3 Na fenomenalan način, fantastičnom igrom novak Đoković je odbranio titulu na najpoznatijem turniru na svetu.

Novak Đoković pobedio Marina u tri seta

Novak Đoković pobedio | Foto: Profimedia

Treći set: Kiša na kratko prekinula meč pri rezultatu 3-2 za Đokovića

0-1 Đoković se brzo oporavio od neiskorišćenih 8 set lopti u drugom setu i na startu drugog seta došao u priliku da oduzme servis Federeru. Iako nije uspeo borbenost obećava.

1-1 Iako se suočio sa brejk loptama, Novak je uspeo da sačuva svoj servis

2-1 BREJK Novak posle nekoliko neverovatnih poena oduzima servis Federeru.

3-1 Đoković potvrđuje brejk. Kiša preti da na kratko prekine meč.

Kiša na Vimbldonu

Kiša je na kratko prekinula finalni meč na Vimbldonu | Foto: Profimedia

3-2 Kiša je prekinula meč pri rezultatu 3-2. Krov se verovatno neće zatvarati.

4-2  Nakon kraćeg zagrevanja, meč je nastavljen servisom Đokovića koji je zadržao prednost brejka.

4-3 Federer dobija svoj servis bez izgubljenog poena.

5-3 Novak uzvraća istom merom i uzima svoj servis bez izgubljenog poena. federer servira za ostanak u trećem setu.

5-4  Švajcarac ponovo uzima svoj servis gem za manje od 60 sekundi. Novak se sprema da servira za set.

6-4 Daleko je ovo od gotovog, ima još mnogo da se igra, ali Novak Đoković vodi sa 2-1 u setovima.

Drugi set:

1-0 Siguran početak drugog seta za našeg tenisera. Federer počeo da greši.

2-2 Švajcarac se konsolidovao i svako drži svoj servis.

3-2 Kao i u prvom setu prve brejk lopte imao je Federer, ali je Novak sigurnim servisima uspeo da sačuva svoj gem.

4-3 Za sada nema brejka u drugom setu. Teniseri sigurni na svoj servis.

5-4 Đoković sigurno osvaja svoj servis. Prvi put će Federer servirati za ostanak u setu.

5-5 Iako je Novak imao brejk loptu Federer je uspeo da se spase i ostane u drugom setu.

6-5  Đoković je uz malo poteškoća u nadužem gemu u meču obezbedio taj brejk u drugom setu. Federer servira za ulazak u taj brejk.

6-6  Obrnuta situacija za razliku od prvog seta. Prvi mini brejk uzima Federer, ali Novak uzima sledeća dva Rodžerova servisa, pa gubi jedan svoj, a zatim ponovo uzima servis Švajcarcu i vodi sa 5:3.

6-7  Posle velike borbe i drame Rodžer Federer izjednačuje na 1-1 u setovima.

Novak će  u finalu  igrati sa  Federerom

Novak će u finalu igrati sa Federerom

Meč je svojim servisom započeo Rodžer Federer.

Prvi set:

0-1 Federer je sigurnim servisima lako osvojio prvi gem u ovom finalu.

1-1 Uz male poteškoće Đoković dolazi do svog prvog gema u meču.

2-2 Oba tenisera sigurno drže svoj servis. Za sada nije bilo prilika za brejk.

2-4  BREJK Prve brejk lopte na meču imao je Švajcarac i to tri vezane. Iskoristio je već prvu i tako oduzeo servis Đokoviću.

3-4  BREJK Odmah je Novak imao svoje i to dve brejk šanse i iskoristio je drugu i odmah uzvratio brejkom.

4-4  Izjednačenje. Brzo se Novak vratio u kolosek i posle ribrejka sigurnim servisima osvojio svoj servis gem.

4-5  Novak će servirati za ostanak u prvom setu.

5-5  Siguran servis gem našeg tenisera i rezultat u gemovima je ponovo izjednačen.

5-6  Nekoliko prelepih poena u ovom gemu koji je je dobio Federer. Novak će ponovo servirati za ostanak u setu i taj brejk.

6-6   Federer je imao dve brejk i set lopte ali je Novak sigurnim servisima izborio taj brek u kome je odmah na startu uzeo mini brejk i vodi sa 5:1.

7-6  Pet mini brejkova imao je Novak u taj brejku i rezultatom 7-1 i sigurnom igrom osvaja prvi set.

• marko Vreme: 12.07.2015 15:28h