alo.rs Tenis

JOŠ JEDNA POBEDA

Novak preskočio Bautista i zakazao okršaj sa Sepijem!

Autor: P. M. | 27.02.2013 - 19:19:00h | Komentara: 0

Najbolji svetski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo turnira u Dubaiju, nakon što je pobedio Španca Roberta Bautista-Ahuta 6:1, 7:6. Nole će u četvrtfinalu ukrstiti reket sa Andreasom Sepijem.

„Izuva“ rivale na svakoj podlozi: Novak Đoković

Prvi set osvojio za samo 24 minuta: Novak Đoković | Foto: AP

Nole je fantastično otvorio meč, već na startu je "brejknuo" rivala, dok je drugi gem osvojio bez izgubljenog poena. Srbin je nastavio da drži čas tenisa Špancu, pa je na satu ubrzo pisalo 4:0. Ipak, naš as je tada malo spustio gas što je Bautisti omogućilo da osvoji prvi gem, ispostaviće se i jedini u prvom setu, koji je trajao svega 24 minuta.

U nastavku je Roberto Bautista-Ahut pružio nešto jači otpor, a u finišu drugog seta pri rezultatu 5:3 za Noleta, Španac je uspeo da napravi brejk, a zatim i da osvoji gem koji je trajao čak 15 minuta, što mu je donelo izjednačenje - 5:5, a meč je postao izuzetno zanimljiv.

Na kraju se ušlo u taj-brejk u kom je Novak slavio rezultatom 7:4, što mu je omogućilo plasman u četvrtfinale gde ga čeka Andreas Sepi, koji je eliminisao Lukasa Rosola rezultatom 6:4, 7:6.