alo.rs Tenis

TURNIR U DIZELDORFU

Tipsarević izgubio, Troicki prošao dalje

Autor: P. V. | 22.05.2013 - 14:21:00h | Komentara: 0

Janko Tipsarević, drugi reket Srbije, izgubio je od 101. igrača sveta Gvida Pelje - 6:7 (1), 1:6 , dok se Viktor Troicki plasirao u četvrtfinale turnira u Diseldorfu, pošto je u drugom kolu bio bolji od Slovenca Grga Žemlje sa 2:0 (6:3, 7:6).

Janko Tipsarević

Razlog za brigu pred Rolan Garos: Janko Tipsarević | Foto: FoNet / EPA

Troicki će se u četvrtfinalu sastati sa Argentincem Gidom Peljom, koji je u drugom kolu bio bolji od Janka Tipsarevića sa 2:0 (7:6, 6:1).

Troicki, koji je postavljen za sedmog nosioca na turniru u Diseldorfu, u prvom setu dvaputa je oduzeo servis Žemlji.

U drugom setu, Žemlja je prvi došao do brejka i šanse da izjednači na 1:1 u setovima, pošto je pri rezultatu 4:4, oduzeo servis Troickom, koji je odmah potom ribrejkova Slovenca.

Drugi set okončan je nakon taj-brejka, koji je srpski teniser dobio sa 7:3, napravivši dva mini-brejka u odlučujućem gemu.

Sa druge strane, posle serije loših rezultata u 2013. godini Janko nas je neprijatno iznenadio jučerašnjim porazom od 101. igrača na svetskoj rang listi, Gvida Pelje - 6:7 (1), 1:6. Meč na turniru u Dizeldorfu (šljaka, kategorija 250) je trajao sat i po, a deseti teniser sveta je samo jednom imao priliku da oduzme servis protivniku. Malo poznatom Argentincu ovo je bio prvi trijumf nad teniserom iz top 10.

Tipsi ostaje malo vremena da se spremi za predstojeći Rolan Garos, koji startuje iduće nedelje.