KOSOVSKA POLICIJA PRITVORILA NASERA KELJMENDIJA
Pao balkanski kum!
Narko-bos Naser Keljmendi (54), prvooptuženi u slučaju „Lutka“, uhapšen je u subotu uveče na Kosovu. Prema policijskim informacijama, Keljmendi je glavni finansijer i organizator prometa heroina, koji u Peć stiže autobusima iz Istanbula i Albanije. Kosovska policija je potvrdila da je Keljmendi lišen slobode.
Naser Keljmendi
- Na Kosovu je 5. maja oko 20 časova uhapšen narko-bos Naser Keljmendi. Osim njega, uhapšena još jedna osoba, koja mu je pomagala u bekstvu, i zadržani su u policijskom centru - potvrdila je Baki Keljami, portparol kosovske policije. Nezvanično, Keljmendi je lišen slobode u Prištini.
Na računu 10 miliona evra!
Naser Keljmendi ima 54 godine i rođen je u Peći. Sa 19 godina je osuđen na godinu i po zatvora zbog pokušaja ubistva. Živi u Sarajevu i često putuje u Crnu Goru, a na računu ima oko 10 miliona evra. Do osamdesetih godina bavio se švercom tekstila i zlata iz Turske, a tokom devedesetih krijumčario je naftu, cigarete i narkotike - da bi se početkom sukoba na Kosovu posvetio krijumčarenju oružja. Voli žene i skupe automobile. U Sarajevu poseduje tri kuće, dva stana i hotel „Kaza grande“, u Podgorici stan, u Ulcinju stan, zatim 11 stambenih prostorija ukupne površine 377 kvadratnih metara, kuću, te stambenu zgradu od 1.600 kvadratnih metara, kao i hotel na Velikoj plaži, koji se zove isto kao onaj na sarajevskoj Ilidži - „Kaza grande“. Ima trgovačku firmu u Dubaiju, u slobodnoj zoni.
Inače, Keljmendi je osumnjičen i za organizovanje ubistva Ramiza Delalića Ćele u Sarajevu 2007. godine.
Keljmendi je prošle godine stavljen i na crnu listu SAD i među svim evropskim kriminalcima i teroristima označen kao najopasniji po interese SAD. O njegovom hapšenju govorilo se i u septembru prošle godine, ali je MUP Kosova to tada demantovao. U istom periodu, objavljeno je da je uhapšen i njegov sin Elvis Keljmendi, za kojim je bila izdata međunarodna poternica.
Prema policijskim informacijama, Keljmendi je glavni finansijer i organizator prometa heroina, koji u Peć stiže autobusima iz Turske i Albanije, a zatim se preko Rožaja otprema u Novi Pazar, a odatle u zapadnu Evropu.
Naserov hotel „Kaza grande“ u Sarajevu, u kojem se navodno krio sve do akcije policije Republike Srpske i SIEPA u septembru 2012.
SIEPA, bezbednosna agencija iz BiH, u prezentaciji „Zločinačka organizacija Naser Keljmendi“ - koju je u novembru 2008. predstavila na sastanku Generalnog sekretarijata Interpola u Lionu, u Francuskoj - navela je da je Keljmendi na čelu jedne od najbolje organizovanih zločinačkih organizacija, ne samo u BiH već i u regionu, koja je umešana u krijumčarenje droge i cigareta, trgovinu ljudima, pranje novca i zelenašenje. Prema tom dokumentu, ta organizacija ima članove u Sarajevu, Tuzli i Zenici, a njen uticaj proteže se i na Crnu Goru, Kosovo, Makedoniju, Hrvatsku, Srbiju, Nemačku i SAD.
Milo Đukanović
Pomagao i Mila!
Keljmendi nije mogao da prećuti da je finansijski podržao i referendum o samostalnosti iz 2006. godine.
- Kampanju sam pomagao sa nešto malo novca. To sam uradio sam - izjavio je svojevremeno narko-bos.
Međutim, predsednik DPS-a Milo Đukanović je tvrdio da ne poznaje Keljmendija i da mu nije poznato da je finansirao stranku. Inače, Đukanović, Šarić i Keljmendi početkom godine našli su se na listi korumipranih ličnosti koje su povezivane sa nezakonitim radnjama i zloupotrebama u 2012. godini. Listu je sastavila međunarodna mreža novinara „Projekat za izveštavanje o korupciji i organizovanom kriminalu“ (OCCRP).
Haradinaj, Orić i Veselinović
Orićev, Haradinajev i Veselinovićev prijatelj?!
Na dugačkoj listi Keljmendijevih kontroverznih prijatelja i saradnika su Ramuš Haradinaj, Naser Orić, kosovski biznismen Ekrem Luka, odbegli Safet Kalić Sajo iz Crne Gore i Fahrudin Radončić, bivši osnivač “Avaza”, a sada ministar bezbednosti u BiH. Među Keljmendijevim saradnicima navodno je i Zvonko Veselinović, kontroverzni biznismen sa severa Kosova. U julu prošle godine pojavila se informacija da je Darko Šarić viđen u Drvaru i da se tamo sastao sa Keljmendijem.
Nema komentara za ovu vest.
Molimo čitaoce alo.rs da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila.
Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara.
Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni.
Redakcija alo.rs ima pravo da ne odobri komentare koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije alo.rs.
Administratorima se možete obratiti ovde: online@alo.rs