UHAPŠEN ZORAN OBRADOVIĆ, DIREKTOR AGENCIJE ZA OSIGURANJE DEPOZITA
Uzeo mito od 100.000 evra!
Pripadnici Uprave kriminalističke policije (UKP) uhapsili su Zorana Obradovića, direktora Agencije za osiguranje depozita, zbog sumnje da je zahtevao i primio mito u iznosu od 100.000 evra kako bi dao saglasnost niškoj firmi „Ideal kompani“ da sprovede program konsolidacije i izađe iz stečaja.
Zoran Obradović
Obradović uhapšen zbog
sumnje da je primio mito kako bi dao saglasnost firmi „Ideal kompani” da sprovede program konsolidacije i izađe iz stečaja
Obradovića je vladajuća garnitura sa SNS-om na čelu početkom oktobra 2013. godine dovela na čelo Agencije zbog bogatog radnog iskustva, ali su simpatizeri “naprednjaka” u samoj Agenciji bili šokirani, podsećajući da je reč o kadru URS-a i čoveku koji je godinama važio za desnu ruku Mlađana Dinkića.
Simpatizeri „naprednjaka”
u samoj Agenciji bili su
šokirani kad je postavljen
na čelo, podsećajući da je
reč o kadru URS-a i čoveku
koji je godinama važio za
desnu ruku Mlađana Dinkića
Obradović je u decembru prošle godine imenovan za člana Komiteta za
finansijsku stabilnost Srbije | Foto: FoNet
Bogata karijera
Uhapšeni Obradović, po zanimanju doktor ekonomije, od 1984. do 2001. radio je u “Prvoj petoletki”, najduže na mestu pomoćnika generalnog direktora. Od 2001. bio je angažovan u Agenciji za osiguranje depozita kao stalni predstavnik u Beogradskoj banci i Beobanci, odnosno kao poverenik za likvidaciju Valjevske banke i Beobanke. Obavljao je funkciju pomoćnika predsednika Komercijalne banke, kao i više dužnosti u Eksim banci, HVB banci i Unikredit banci.
Obradović tu saglasnost nije dao nego je odugovlačio, a potom je u periodu od 17. aprila do 7. maja ove godine preko posrednika Branislava Kovačevića, koji je takođe uhapšen, više puta zahtevao poklone i novac od Nikolića. Da bi niška firma mogla da se reorganizuje i izađe iz stečaja, Obradović je, naime, morao dati pismenu saglasnost povereniku Nove Agrobanke, koja je zbog kredita bila poverilac „Ideal kompani“. Otuda je Obradović trebalo da da izjavu na ročištu zakazanom za 7. maj pred Privrednim sudom u Nišu tim povodom, a istog dana oko 8 sati ujutru Nikolić je doneo 100.000 evra u Beograd i predao ih u bašti jednog restorana na Trgu Republike uhapšenom Kovačeviću. Iako su obojica od tada saslušavana na informativnom razgovoru u policiji, inspektori su nakon prikupljenih čvrstih dokaza krajem ove nedelje krenuli sa hapšenjem.
Primopredaja novca izvršena 7. maja u 8 sati ujutru u kafiću na Trgu Republike | Foto: D. Milenković
Obradović je u decembru prošle godine imenovan za člana Komiteta za finansijsku stabilnost Srbije koji je formirala Vlada i u kojem je bio uz ministra Lazara Krstića i guvernerku Jorgovanku Tabaković. Međutim, ništa od toga mu po svemu sudeći nije pomoglo da ne bude procesuiran.
Grada Paša
Obradovićeva „žrtva“, niški biznismen Grada Nikolić, poznat kao Grada Paša, u žižu javnosti dospeo je pre deset godina kada je u Nišu osnovao avio-kampaniju „Aero Nais“.
Grada Nikolić | Foto: B. Janačković
Mediji su tada tvrdili da iza firme stoje bivši premijer Zoran Živković i fudbaler Dragan Stojković Piksi, što su obojica odlučno demantovala. Grada Nikolić inače bio je i dugogodišnji predsednik skupštine MB Banke. Njegova firma „Ideal kompani“ bavi se proizvodnjom papira i kartona i ambalaže od papira i kartona.
Tagovi:
-
Nišlija Vreme: 11.05.2014 09:43h
Tajkuni koji ne pačaju poreze i radnike u ZATVOR,imam informacijuda hoće da dovedu poslušnijeg direktora, da se tajkunske firme spasu, i da im se otpišu porezi i obaveze koji nisu platili.
-
Vodoinstalater Vreme: 11.05.2014 09:51h
Ovakvih i jedan i drugi su olicenje zemlje u kojoj zivimo!
-
Anja Vreme: 11.05.2014 18:47h
Zasto se prestalo i sa istrazivanjem stecajne mafije, ova Agencija je povezana sa stecajnim upravnicima banaka u stecaju i tek tu treba videti koja postoji otimacina i malverzacije.
Molimo čitaoce alo.rs da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila.
Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara.
Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni.
Redakcija alo.rs ima pravo da ne odobri komentare koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije alo.rs.
Administratorima se možete obratiti ovde: online@alo.rs