Poštovani, trenutno čitate vesti iz arhive.
Alo! ima novi sajt! Kliknite ovde i pogledajte najnovije vesti!
alo.rs Hronika

REŠENA MISTERIJA!

Tašnu Merilin Monro šetala Đuraškovićeva žena!

Autor: M.D. / Beta | 05.01.2015 - 11:37:00h | Komentara: 2

Direkcija za upravljanje oduzetom imovinom je u 2014. preuzela upravljanje zgradama, automobilima, raznim umetničkim delima, ali i torbicom Merilin Monro. Kako "alo.rs" saznaje ova torbica bila je u vlasništvu supruge Mila Đuraškovića, vlasnika Nibens grupe koji je zajedno sa Miroslavom Miškovićem optužen za malverzacije u putarskim preduzećima.

Merlin Monro

Merlin Monro | Foto: AP

Torbica Merlin Monro / Foto: Dragan Cvetinović

Alo! je u maju 2011. godine pisao o čuvenoj torbici / Foto: Dragan Cvetinović

Traži kućni pritvor: Milo Đurašković

Milo Đurašković | Foto: Oliver Bunić

Torbica je oduzeta 2011. godine i čuva se u Narodnoj banci Srbije.

Direktor Dejan Carević kaže da je Direkcija preuzela upravljanje nad 15 kuća, 19 stanova, četiri zgrade, ukupno 53 nekretnine, 26 automobila i 105.000 evra, zbog sumnje da su stečeni kriminalom.

Torbica Merlin Monro / Foto: Dragan Cvetinović

Torbica Merlin Monro / Foto: Dragan Cvetinović

Torbica Merlin Monro / Foto: Dragan Cvetinović

Torbica Merlin Monro / Foto: Dragan Cvetinović 

Pored nepokretnosti i novca, Direkcija upravlja i dragocenostima, privremeno oduzetim nakitom, zlatom izlivenim u poluge finoće 999,9, umetničkim slikama, ručnim satovima, pa čak i torbicom Merilin Monro, koja je oduzeta ženi Mila Đuraškovića

"Od izdavanja nepokretnosti koje su joj poverene na privremeno upravljanje Direkcija mesečno dobija 60.000 evra u dinarskoj protivvrednosti", izjavio je Carević za agenciju Beta.
"Privremeno oduzete predmete od istorijske, umetničke i naučne vrednosti Direkcija predaje na čuvanje ustanovama nadležnim za čuvanje ovih predmeta do donošenja odluke o zahtevu za trajno oduzimanje imovine.
Privremeno oduzete devize i efektivni strani novac, predmete od plemenitih metala, dragog i poludragog kamenja i bisera Direkcija predaje na čuvanje Narodnoj banci Srbije do donošenja odluke o zahtevu za trajno oduzimanje imovine", istakao je Carević.
Od osoba koje se terete zbog bavljenja kriminalom oduzimana su i vozila, ne samo automobili, već i šleperi sa hladnjačom, kamioni sa prikolicom, brod sa tegljačem, autobusi, vodeni skuteri, traktori.
Oduzete nekretnine, Direkcija ne izdaje samo u zakup, već ih daje na korišćenje u humanitarne svrhe.
Prošle godine nekretnine su date Centru za zaštitu žrtava trgovine ljudima i Službi za koordinaciju žrtava trgovine ljudima, kao i za pomoć deci sa autizmom.
"Imovina je data na upravljanje i Savezu udruženja Srbije za pomoć osobama sa autizmom, kao i Centru za socijalni rad Grada Novog Sada i školi za osnovno i srednje obrazovanje Milan Petrović, koju pohađaju deca sa smetnjama u razvoju", ukazao je Carević.
Direktor Direkcije je istakao da su neophodne promene u Zakonu o oduzimanju imovine proistekle iz krivičnog dela kako bi se on unapredio, zbog čega je i formirana Radna grupa u januaru 2014. godine.
"Rad radne grupe na izmenama Zakona je pri samom kraju. Sve primedbe koje su organi i institucije koje primenjuju Zakon imali u vezi sa dosadašnjom primenom, kao i efikasnošću postupka oduzimanja imovine, ugrađene su u izmene Zakona, a tekst Zakona usaglašen je i sa direktivom EU iz 2014. godine, kojom se reguliše deo ove oblasti", rekao je Carević.
Poslednji komentari
  • vesna Vreme: 05.01.2015 14:39h

    e zivote... a secam se kad su ziveli u malom stanu i vozio je neki drndavi auto... onda se odjednom, preko noci sve okrenulo...

  • nevera Vreme: 05.01.2015 17:51h

    Zasto uopste oduzimaju,ako ne prodaju sve to,smanje dugove,napune budzet,nahrane gladne,bilo sta!

Pogledajte sve komentare

Pogledajte pravila za pisanje komentara

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.
Molimo čitaoce alo.rs da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila.
Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara.
Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni.
Redakcija alo.rs ima pravo da ne odobri komentare koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije alo.rs.
Administratorima se možete obratiti ovde: online@alo.rs
alo.rs VIP