Poštovani, trenutno čitate vesti iz arhive.
Alo! ima novi sajt! Kliknite ovde i pogledajte najnovije vesti!
alo.rs Svet

MISTERIJA

Utihnula crna kutija - da li je malezijski avion izgubljen zauvek?

Autor: Tanjug | 14.04.2014 - 11:42:00h | Komentara: 0

Brod australijske mornarice koji predvodi potragu za nestalim malezijskim avionom poslaće pod vodu mini-podmornicu što je pre moguće, izjavio je načelnik Združenog koordinacionog centra za potragu i nekadašnji komandant oružanih snaga Australije, Angus Hjuston.

Pripadnik Al Kaide Sajid Badat izjavio  da je plan bio da se nestali avion zakuca u tornjeve u Kuala Lumpuru

Da li će ga ikada pronaći?

- Brod Okeanski štit će danas prestati da pretražuje okean uz pomoć lokatora signala i umesto toga što pre angažovati mini-podmornicu Blufin-21 – rekao je Hjuston, dodajući da je poslednji signal za koji se sumnja da potiče iz crnih kutija nestalog aviona Malezija erlajnsa registrovan pre šest dana, prenela je agencija AFP.
- Svaka Blufinova misija će trajati 24 sata, jer su potrebna 2 sata za spuštanje, 16 sati za istraživanje i opet 2 sata za isplivavanje na površinu i na kraju 4 sata za analizu prikupljenih podataka – dodao je Agnus Hjuston.
- Već šest dana nismo registrovali nikakav signal, pa pretpostavljam da je vreme da se spustimo ispod površine vode – naveo je Hjuston na konferenciji za štampu u Pertu.
On je dodao i da je na području pretrage danas uočena naftna mrlja, nakon čega su prikupljene dve litre te tečnosti radi testiranja.
- Ističem da tek treba da se odredi odakle potiče to gorivo, mrlja je uočena oko 5.500 metara od mesta na kojem je Okeanski štit registrovao signale – rekao je Hjuston.
Zona na kojoj istražuje brod Okeanski štit svela se na nekoliko kilometara i nalazi se 2.312 kilometara severozapadno od Perta.
Od nestanka Boinga 777 je prošlo 38 dana, dok baterije avionskih crnih kutija obično traju samo 30 dana, podsetio je australijski zvaničnik.
Avion na letu od Kuala Lumpura ka Pekingu nestao je 8. marta, a u njemu je bilo 239 putnika i članova posade.
Potraga je isprva bila skoncentrisana na Južno kinesko more, ali je kasnije prebačena na zonu južnog Indijskog okeana, pošto su satelitski podaci ukazali da bi to moglo da bude mesto pada.

Nema komentara za ovu vest.

Pogledajte pravila za pisanje komentara

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.
Molimo čitaoce alo.rs da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila.
Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara.
Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni.
Redakcija alo.rs ima pravo da ne odobri komentare koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije alo.rs.
Administratorima se možete obratiti ovde: online@alo.rs
alo.rs VIP